TOMASZ BELINIAK

Director of Engineering & Risk Management Cluster Warsaw, Crowne Plaza
Tomasz Beliniak, w branży hotelarskiej od 2006 roku, jest obecnie Dyrektorem ds. Technicznych i Zarządzania Ryzykiem w czterech hotelach sieci IHG Hotels & Resorts w Polsce: InterContinental Warszawa, Crowne Plaza oraz Holiday Inn Express Warsaw - The HUB, a także Holiday Inn Warsaw City Centre.  

W swojej karierze był odpowiedzialny za działy techniczne, procesy otwarcia nowych hoteli, projekty generalnych remontów, szczegółowe przygotowania budżetów rocznych oraz długoterminowych planów wydatków kapitałowych, procesy optymalizacyjne, wdrażanie projektów zarządzania i oszczędzania energii. Odpowiedzialny za audyty i kontakty z lokalnymi władzami, kierował pracami nad uzyskaniem międzynarodowych certyfikacji
(BREEAM, WELL Health-Safety Rating) przez hotele, którymi zarządzał.

Jako koordynator do spraw bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, kieruje zespołami hotelowymi zajmującymi się zarządzaniem ryzykiem.  
Absolwent Politechniki Warszawskiej, ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania nieruchomościami na SGH oraz zarządzania produkcją i usługami Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W 2023 ukończył z wyróżnieniem studia MBA na Akademii im. Leona Koźmińskiego.
Rozwiń Zwiń

Dr inż. KRZYSZTOF BIERNAT prof. PIMOT

Członek rady naukowej GSSCert
Jest profesorem w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowym Instytucie Motoryzacji, pełniąc obowiązki Lidera Obszaru w Grupie Badawczej Paliw i Biogospodarki. Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia „Klaster Biogospodarki”, a także Komitetu Sterującego Europejskiej Platformy Technologicznej Ciepła i Chłodu z OZE, Amerykańskiej Rady Energii Odnawialnej oraz przewodniczącym Polskiej Rady Biometanu.

Specjalizuje się w termodynamice chemicznej procesów zachodzących w środowisku oraz technologii wytwarzania, oceny jakości i użytkowania płynów eksploatacyjnych, w tym biopaliw.

Posiada wiele wyróżnień, odznaczeń i orderów za działalność naukową i proinnowacyjną, zarówno zagranicznych i krajowych. Jest członkiem Międzynarodowego Jury na wielu światowych salonach postępu naukowego i targach wynalazczości. Pełnił także funkcję Wiceprzewodniczącego Międzynarodowego Jury, Światowego Salonu Postępu Naukowego i Wynalazczości „Brussels Innova Eureka”. Jest także przewodniczącym Kapituły Godła Promocyjnego „Lider Innowacji” oraz Przewodniczącym Międzynarodowego Jury Targów Wynalazczości „INTARG”. Jest wiodącym ekspertem w Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA), oraz ekspertem w Programach Operacyjnych, Horyzont 2020, NCBiR, MNiSW, PARP, Ministerstwa Rozwoju i Banku Gospodarki Krajowej, a także Organizacji Państw Amerykańskich (OAS), Międzynarodowej Agencji Energii (IEA) i UNIDO.

Jest autorem ponad 250 publikacji oraz 6 międzynarodowych monografii z zakresu właściwości i uwarunkowań eksploatacyjnych paliw, biopaliw i innych płynów eksploatacyjnych oraz ochrony środowiska oraz wypromował ponad dwieście prac magisterskich i inżynierskich z tego zakresu.

Jest członkiem zwyczajnym Akademii Inżynierskiej w Polsce oraz członkiem wielu towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych, w tym członkiem z wyboru w American Chemical Society (ACS), American Association for the Advacement of Science (AAAS) oraz Society of Chemical Engeneering (SOCI).
Rozwiń Zwiń

GRAŻYNA BŁASZCZAK

Właścicielka firmy GB Press – Media & Consulting for Real Estate, założycielka Nieruchomości z górnej półki
Dziennikarka ekonomiczna „Rzeczpospolitej” w latach 2001-2017. Ekspert w dziedzinie nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych, budownictwa oraz finansowania inwestycji. Redaktor prowadząca dodatek „Nieruchomości” w dzienniku „Rzeczpospolita”. Prowadząca konferencje i spotkania branżowe dotyczące rynku mieszkań oraz nieruchomości komercyjnych.

Wcześniej dziennikarka „Życia Warszawy” oraz „Expressu Wieczornego”. Autorka pierwszych dodatków branżowych o nieruchomościach w dziennikach w latach 90. (np. „Warszawskie tempo”). Wyróżniona m.in. medalem XX-lecia przez Polską Federację Rynku Nieruchomości oraz medalem „Zasłużony dla Polskiego Rynku Nieruchomości PRO AEQUO ET BONO” – Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości.

Dziś właścicielka firmy GB Press – Media & Consulting, wspierająca firmy działające m.in. na rynku nieruchomości. Oferuje doradztwo projektowe w zakresie budowy wizerunku, audyty biur prasowych i relacji z mediami, rekomendacje przekazu medialnego, wsparcie przy budowie marki w social mediach.
Rozwiń Zwiń

SZYMON BYLIŃSKI

Dyrektor Departamentu Elektromobilności i Gospodarki Wodorowej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska
Jest Absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Jako pracownik Ministerstwa Gospodarki, a następnie Ministerstwa Energii, zajmował się regulacjami dotyczącymi rynku paliwowego, infrastruktury paliw alternatywnych oraz jakości paliw. Był szefem resortowego zespołu ds. jakości paliw i paliw alternatywnych.
Jest współautorem kluczowych dokumentów dla rozwoju elektromobilności w Polsce: ustawy z dnia 11 stycznia o elektromobilności i paliwach alternatywnych, Krajowych ram polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Obecnie jako Dyrektor Departamentu jest odpowiedzialny za regulacje rynku elektromobilności i prace nad Polską strategią wodorową.
Rozwiń Zwiń

PATRYK DEMSKI

Wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Rozwoju, Tauron
Absolwent prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studiów Executive Master of Business Administration Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa podatkowego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W latach 2020-2021 pełnił funkcję Członka Zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o.o., a od lutego 2020 r. do kwietnia 2020 r. był Przewodniczącym Rady Nadzorczej Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o.o. W latach 2018-2019 piastował stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Inwestycji i Innowacji Grupy Lotos S.A. Był również Burmistrzem Miasta i Gminy Pelplin (2014-2018), Zastępcą Dyrektora Oddziału /p.o. Dyrektora Oddziału/ Głównym Specjalistą w Agencji Nieruchomości Rolnych w Gdańsku (2006-2014). W 2006 r. pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Gabinetu Wojewody Pomorskiego.
Rozwiń Zwiń

Dr inż. MACIEJ GIS

Ekspert, Polskie Stowarzyszenie Paliw Arternatywnych
Dr inż. Maciej Gis – urodzony 13 grudnia 1988 roku, tytuł magistra inżyniera uzyskał wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Stopień doktora nauk technicznych obronił na wydziale Inżynierii Transportu Politechniki Poznańskiej.

Ścieżka zawodowa Macieja Gisa skupia się na kwestiach naukowych. W Instytucie Transportu Samochodowego zajmował się szeroko pojętą tematyką ochrony środowiska w sektorze transportu. Poza pracą naukową Pan Maciej Gis rozwijał swoje zainteresowania aktywnie działając jako dziennikarz w czasopismach i na portalach o tematyce motoryzacyjnej.

Obecnie piastuje stanowisko kierownika biura komunikacji w Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych oraz jest Kierownikiem kampanii elektromobilni.pl.
Rozwiń Zwiń

TOMASZ GUZOWSKI

Dyrektor Departamentu Rozwoju i Zakupu Projektów, OX2 Polska
Absolwent studiów na Wydziale Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza oraz Wyceny Nieruchomości Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Z branżą energetyki wiatrowej związany od 2003 roku. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu rozwojem lądowych projektów wiatrowych zarówno dla deweloperów realizujących inwestycje dla inwestorów końcowych, jak i firm posiadających w portfelu projekty operujące. Aktywnie uczestniczy w działaniach grup roboczych realizujących zadania w zakresie kształtowania procesów legislacyjnych w obszarze energetyki wiatrowej. Od 2019 r. zwiazany jest ze szwedzkim deweloperem oraz europejskim liderem energetyki wiatrowej OX2, gdzie zarządza pracą zespołu ds. rozwoju oraz zakupu projektów wiatrowych w Polsce.
Rozwiń Zwiń

MICHAŁ HETMAŃSKI

Prezes Zarządu i współzałożyciel Fundacji Instrat
Prezes Zarządu i współzałożyciel Fundacji Instrat. Ekspert w zakresie polityk publicznych, polityki energetyczno-klimatycznej, modelowania rynku energii, energetyki i górnictwa oraz otwartych danych. Jest współautorem opracowań i dokumentów strategicznych w zakresie sprawiedliwej transformacji w regionach węglowych, polityki zarządzania danymi oraz finansów publicznych i systemu podatkowo-składkowego.

Studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (Finanse i Rachunkowość), na Uniwersytecie w Kolonii w Niemczech oraz Uniwersytecie w St. Gallen w Szwajcarii (Ekonomia). Obecnie jest uczestnikiem programu Executive Master in Public Administration (EMPA) na London School of Economics and Political Science (LSE).
Rozwiń Zwiń

MARCIN JANIAK

Zastępca Dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Zastępca dyrektora w Departamencie Funduszy Europejskich Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Tytuł magistra uzyskał na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończył również m.in. studia Master of Business Administration (MBA).

Od ponad 15 lat zaangażowany w realizację programów wspierających inwestycje z funduszy unijnych.

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska odpowiada za koordynację prac nad zaprojektowaniem obszarów interwencji w programach finansujących ze środków publicznych inwestycje przyczyniające się do transformacji energetycznej Polski i zmniejszenia emisyjności gospodarki. W tym zakresie odpowiada m.in. za prace nad przygotowaniem i wdrażaniem programu Fundusze Europejskie na Klimat, Infrastrukturę i Środowisko (FEnIKS) na lata 2021-2027, Krajowego Planu Odbudowy (KPO), czy Społecznego Funduszu Klimatycznego.

Odpowiada również za przygotowanie programów pomocy publicznej dla inwestycji energetycznych, finansowanych z ww. programów.
Rozwiń Zwiń

ROBERT JESZKE

Kierownik Zespołu Strategii, Analiz i Aukcji oraz Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE)
Kieruje Zespołem Strategii i Analiz oraz Centrum Analiz Klimatycznych i Energetycznych (CAKE) w IOŚ-PIB/KOBiZE. Posiada 18-letnie doświadczenie w zakresie polityki klimatyczno-energetycznej i zrównoważonego rozwoju, m.in. jako ekspert rządowy w trakcie negocjacji unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego w 2008 r. i w trakcie jego implementacji 2009-2019. Współautor architektury mechanizmu finansowania w Polsce ochrony klimatu opartego na protokole z Kioto – Green Investment Scheme (GIS). Polski ekspert krajowy ds. oceny polityk i działań nominowanych do listy wiodących ekspertów UNFCCC (UNFCCC Roster of Experts). Uczestniczył w różnych grupach roboczych, grupach zadaniowych zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym (CCC/WG3), zajmujących się kwestiami polityki ochrony środowiska i klimatu, gospodarki i zmian klimatu oraz handlu emisjami. Pomysłodawca i redaktor naczelny miesięcznika “Raport z rynku CO2” wydawanego przez KOBiZE od 2012 r. Autor i współautor wielu analiz i publikacji dotyczących zagadnień polityki klimatyczno-energetycznej, publikowanych zarówno w czasopismach krajowych, jak i międzynarodowych.
Rozwiń Zwiń

WOJCIECH KAŁUŻA

Zastępca Prezesa Zarządu ds. Rozwoju JSW
Tytuł magistra uzyskał na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie, uzyskał tam tytuł licencjata politologii oraz Collegium Humanum - Szkoły Głównej Menadżerskiej w Warszawie, gdzie ukończył studia Executive Master of Business Administration.

W latach 2018 – 2022 był Wicemarszałkiem Województwa Śląskiego, sprawował nadzór nad Departamentami tj.: Funduszy Europejskich, Rozwoju i Transformacji Regionu, Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej, a także Turystyki oraz Sportu. Posiada doświadczenie zarówno w administracji publicznej i samorządowej, jak również bogate doświadczenie menadżerskie, w przedsiębiorstwach komercyjnych.

Funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju JSW S.A. pełni od dnia 15 grudnia 2022 r.
Rozwiń Zwiń

PIOTR KARBOWNIK

Manager Zespołu ds. Zarządzania Produktami w firmie CEMEX Polska
Manager Zespołu ds. Zarządzania Produktami w firmie CEMEX Polska Sp. z o.o. Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od ponad 18 lat związany z branżą betonową. Zaangażowany w rozwój produktów oraz wprowadzanie na rynek innowacji produktowych, zarówno w segmencie B2B, jak również w B2C. Obecnie, odpowiedzialny za proces wdrażania oraz komunikację rozwiązań materiałowych, które mają na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej w działalności biznesowej CEMEX Polska.

Prywatnie mąż i tata trójki wspaniałych dzieciaków, najchętniej wypoczywający we własnej, hobbystycznej pasiece.
Rozwiń Zwiń

ANDRZEJ KAŹMIERSKI

Dyrektor Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Rozwiń Zwiń

KAROLINA KURZAC

Współzałożycielka Hydromeda Technologies
Jest absolwentką Politechniki w Mediolanie oraz zdobywczynią prestiżowego grantu The Erasmus Mundus Joint Master Degrees Scholarship. Studiowała i pracowała w 6 krajach oraz ponad 15 miastach europejskich. Tak bogate doświadczenie oraz wrodzona otwartość na nowe trendy jej poznać różnorodne rozwiązania związane z polepszaniem jakości życia i nowatorskich projektów i technologii. Wysoka świadomość ekologiczna wyczuliła ją na ekstremalne zjawiska pogodowe, których doświadczała podczas swoich podróży i pozwoliła zrozumieć skalę wpływu zmian klimatycznych na codzienne życie.

Z ponad 10-letnim doświadczeniem w marketingu i zarządzaniu, Karolina pracowała w różnych środowiskach - od start-upów, przez firmy technologiczne, aż po korporacje. Angażuje się również w działania klimatyczne i programy wolontariackie. Jest współzałożycielką stowarzyszenia "What About Climate? Edukacja Klimatyczna", które przyczyniło się do zorganizowania niemal 50 szkoleń poświęconych m.in. transformacji energetycznej, adaptacji miast do zmian klimatu czy walki ze smogiem.

W 2020 roku Karolina zafascynowała się potencjałem zielonego wodoru jako paliwa przyszłości. Razem z Kamilem Wojcikiem, doświadczonym elektrochemikiem, oraz Markiem Winkowskim, współzałożycielem Wrocławskiego Parku Technologicznego, prowadzi prace nad innowacyjnym projektem termoelektrolizera. Urządzenie to wykorzystuje ciepło odpadowe do produkcji wodoru, osiągając rewolucyjną sprawność na poziomie ponad 96%.
Rozwiń Zwiń

DARIUSZ LEWANDOWSKI

Funder & CEO SYSTEM 3E
Zarządzał międzynarodowymi koncernami Red Bull oraz TATA w Polsce. Jako konsultant PwC oraz Deloitte doradzał korporacjom w zakresie finansów, a także świadczył usługi doradztwa gospodarczego i wprowadzał podmioty na GPW w Warszawie. Jest Certyfikowanym Doradcą w Alternatywnym Systemie obrotu GPW. Prezes zarządów SYSTEM 3E S.A. i ARIA S.A
Rozwiń Zwiń

ARTUR ŁESZCZYŃSKI

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Skanska Residential Development Poland
W spółce mieszkaniowej Skanska jest odpowiedzialny za wdrażanie innowacyjnych
rozwiązań, digitalizację oraz działania firmy w obszarze zrównoważonego rozwoju – ze
szczególnym naciskiem na podnoszenie efektywności energetycznej projektów
mieszkaniowych, realizowanych i planowanych. Entuzjasta i propagator nowych technologii,
szczególnie tych służących ograniczaniu negatywnego wpływu działalności człowieka na
środowisko naturalne.
Interesuje się fizyką, kosmologią, a także historią rozwoju nauki.
Rozwiń Zwiń

ANNA ŁUKASZEWSKA-TRZECIAKOWSKA

Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej
Anna Łukaszewska-Trzeciakowska z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentką MBA.
Karierę zawodową zaczynała w spółkach sektora obronnego, gdzie odpowiadała m.in. za projekty międzynarodowe, restrukturyzacyjne, konsolidacyjne, współpracę międzynarodową, strategiczne projekty biznesowe, a także za nadzór nad delegaturami zagranicznymi.

Od 2007 roku pracowała w sektorze energetycznym, w tym jako Prezes Zarządu Elektrowni „Kozienice” S.A.
Prowadziła też działalność gospodarczą w zakresie doradztwa i konsultingu dla wielkoskalowych projektów energetycznych.
Od 2017 do 2019 roku odpowiadała za sprawy korporacyjne, PR oraz komunikację w Polskim Komitecie Energii Elektrycznej.

Pełniła funkcję Eksperta i Pełnomocnika w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Przygotowywała model finansowania infrastrukturalnych inwestycji oraz opinie w procesie krajowej i unijnej legislacji związanej z gospodarką wodną, energetyką, w tym rozwojem odnawialnych źródeł energii.

W latach 2020-2021 była Dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie.
W 2021 roku pracowała w spółkach Grupy Kapitałowej ORLEN. Była Prezesem Zarządów Baltic Power i ORLEN Neptun, gdzie odpowiadała za rozwój polskich oraz zagranicznych projektów morskiej energetyki wiatrowej.

Posiada wieloletnie doświadczenie w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Jest członkiem Rady Koordynacyjnej ds. morskiej energetyki wiatrowej.

Biegle posługuje się językiem angielskim oraz rosyjskim, płynnie mówi w języku niemieckim.
Rozwiń Zwiń

ARTUR MICHALSKI

Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Mgr inż. Artur Michalski jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej (1999). Ukończył specjalistyczne studia podyplomowe, m.in. Międzyuczelniane Podyplomowe Studium Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych SGGW i SGH, Podyplomowe Studium Kompensacje Przyrodnicze Natura 2000 (SGGW), a także Studium Relacje Międzynarodowe i Dyplomacja oraz Podyplomowe Studium Polityka Ochrony Środowiska – Ekologia i zarządzanie. Ukończył również podyplomowe studia Master of Business Administration (MBA).
W latach 2006-2008 był wiceprezesem Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, gdzie wcześniej pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej. W tym samym czasie był Przewodniczącym Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, obecnie ponownie pełni tę funkcję od grudnia 2015 roku.
W przeszłości był doradcą ministra środowiska oraz szefem gabinetu politycznego ministra.
W ostatnich latach pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Wodociągów Miejskich w Radomiu, a następnie Prezesa Zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Sochaczewie. Pracował również w Biurze Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy na stanowisku Naczelnika Wydziału Funduszy Ekologicznych oraz w Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”, gdzie był specjalistą ds. organizacyjno-technicznych, a następnie kierownikiem Działu Nadzoru Technicznego.
W latach 2000-2001 pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na stanowisku doradcy Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu ds. Konwencji Klimatycznej ONZ.
Działa społecznie w organizacjach ekologicznych, m.in. w Stowarzyszeniu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski.
Od roku 2002 uczestniczy w badaniach naukowych prowadzonych przez Pracownię Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych (SGGW). Szczególnie interesuje się tematyką akumulacji węgla przez środowisko leśne i glebowe (w tym zakresie robi doktorat), jak również pochłanianiem węgla i wykorzystaniem zasobów przyrodniczych dla rozwoju gospodarczego terenów niezurbanizowanych oraz wykorzystaniem Konwencji Klimatycznej ONZ i instrumentów polityki klimatycznej dla rozwoju Polski.

Jest autorem lub współautorem kilkunastu publikacji naukowych.

Ukończył liczne kursy i szkolenia m.in. z zakresu zarządzania projektami oraz cykl szkoleń dla pracowników instytucji zaangażowanych we wdrażanie funduszy unijnych oraz beneficjentów. Był organizatorem lub współorganizatorem wielu konferencji i seminariów, krajowych i międzynarodowych.
W 2020 roku odznaczony został przez Prezydenta RP Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości. W 2016 roku otrzymał z rąk Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych wręczył mu w 2016 roku Kordelas Leśnika Polskiego za szczególne zasługi dla leśnictwa.
Obecnie, jako Wiceprezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nadzoruje pracę Departamentu Transformacji Energetyki.
Zwiń
Rozwiń Zwiń

MARCIN MICHALSKI

Dyrektor Departamentu Finansowania Projektów Inwestycyjnych PKO Bank Polski
Kieruje pracami zespołu finansowania projektów inwestycyjnych w PKO Banku Polskim, odpowiadając za finansowanie dłużne dla polskich klientów i międzynarodowych przedsiębiorstw działających w Polsce. Wśród zrealizowanych projektów znajdują się finansowania zielone i zrównoważone, zarówno w formie kredytów jak i obligacji, finansowania transformacji energetycznej, gospodarki obiegu zamkniętego, czy też projektów mających na celu ograniczenie śladu węglowego.

W latach 2009 – 2019 zatrudniony w polskim oddziale banku korporacyjnego i inwestycyjnego Societe Generale.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Zarządzania, studiów MBA realizowanych przez Politechnikę Warszawską we współpracy z London Business School, HEC School of Management Paris i Norwegian School of Economics and Business Administration oraz studiów podyplomowych z zakresu wyceny spółek kapitałowych realizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie i studiów podyplomowych Fintech realizowanych przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Rozwiń Zwiń

JACEK MIZAK

Senior Advisor, Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych
Specjalizuje się w problematyce zrównoważonego rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem polityki klimatyczno-energetycznej, gospodarki niskoemisyjnej, zrównoważonego transportu oraz elektromobilności.

Przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie w Ministerstwie Środowiska i Ministerstwie Gospodarki, koordynując działania m.in. w zakresie polityki klimatyczno-energetycznej. Przez wiele lat uczestniczył w negocjacjach na forum Ramowej konwencji NZ ws. zmian klimatu (UNFCCC) oraz w grupach roboczych Rady UE.
Rozwiń Zwiń

Dr inż. WOJCIECH MYŚLECKI, prof. honorowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Przewodniczący Rady Nadzorczej Ekoenergetyka- Polska S.A., członek zarządu Global Investment Corp.
Doktor inżynier, profesor honorowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. W latach 1968–1989 działacz opozycji demokratycznej, w tym w latach 1982–1989 członek Komitetu Wykonawczego konspiracyjnej organizacji „Solidarność Walcząca”. Wykładowca w Studium Podyplomowym Inteligentne Sieci Elektroenergetyczne. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu telekomunikacji, informatyki przemysłowej oraz zagadnień politycznych i gospodarczych. Kilkakrotnie pełnił funkcję prezesa zarządu dużych spółek prawa handlowego, w tym w roku 1998 prezesa zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. Był przewodniczącym lub członkiem wielu rad nadzorczych, w tym Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A., Tauron PE S.A., KGHM PM S.A., PSE S.A., PTE Generali S.A., Alior Bank S.A. oraz rad naukowych instytutów badawczych. Kierował lub uczestniczył w wielu poważnych polskich i międzynarodowych programach gospodarczych, szczególnie w dziedzinie elektroenergetyki. Obecnie członek zarządu spółki doradczej Global Investment Corp. oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Ekoenergetyka- Polska S.A.
Rozwiń Zwiń

Dr hab. DOROTA NIEDZIÓŁKA, Prof. SGH

Dziekan Studium Magisterskiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz kierownik Katedry Geografii Ekonomicznej
Absolwentka SGH, gdzie uzyskała również stopień doktora na podstawie rozprawy „Powiązanie infrastruktury celnej z infrastrukturą techniczną w Polsce”. Rozprawę habilitacyjną poświęciła regionalizacji rynków energii. Członek Senatu SGH oraz Senackiej Komisji Programowej. W pracy badawczej koncentruje się na zagadnieniach bezpieczeństwa energetycznego, rynku energii, lokalizacji działalności gospodarczej, geografii ekonomicznej, regionalizacji i globalizacji.

WYKSZTAŁCENIE I KARIERA ZAWODOWA
Magister ekonomii (1999) SGH w Warszawie, praca magisterska pt. „Polska infrastruktura celna w latach 90-tych”;
Doktorat nauk ekonomicznych (2002) Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH, praca doktorska pt.: „Powiązanie infrastruktury celnej z infrastrukturą techniczną w Polsce”;
Doktor habilitowany (2012) w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH, rozprawa habilitacyjna pt. Regionalizacja rynków energii .

ZAINTERESOWANIA NAUKOWE
Bezpieczeństwo energetyczne, rynek energii, lokalizacja działalności gospodarczej, geografia ekonomiczna, regionalizacja, globalizacja.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
Nagrody indywidualne I, II i III stopnia Rektora SGH w dziedzinie naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej;
Nagroda Rektora WSCiL dla pracownika naukowego za działalność na rzecz uczelni​,
Rozwiń Zwiń

MICHAŁ NIEWIADOMSKI

Założyciel Klubu Energetycznego, publicysta energetyczno-klimatyczny
Związany z mediami od blisko 30 lat. Pracował w Radiu Mazowsze, Rozgłośni Harcerskiej, Radiostacji, Polskim Radiu BIS, TVN CNBC, Programie Pierwszym Polskiego Radia i Rzeczpospolitej.
W 2021 r. otrzymał tytuł Osobowość Roku, nadawany przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej i Politechniki Warszawskiej.
Rozwiń Zwiń

BARTŁOMIEJ PAWLAK

Wiceprezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju SA
Wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju SA, a poprzednio członek zarządu BGK Nieruchomości.
Jako prezes BOŚ Eko Profit S.A. stworzył narzędzia kompleksowego wspierania inwestycji, oparte na zasadach one-stop-shop. Wcześniej związany także z Grupą PKO BP S.A., gdzie odpowiadał m.in. za restrukturyzację i stworzenie nowego modelu zarządzania operacyjnego, oraz z PGNiG S.A., gdzie wdrożył strategię w obszarze konsolidacji działalności handlowej i upstreamu zagranicznego.
Pełnił też funkcję managera w międzynarodowych firmach doradczych (Arthur Andersen i Ernst & Young), gdzie był odpowiedzialny m.in. za usługi dla polskich przedsiębiorców. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Executive Studies in Finance i Podyplomowych Studiów Służby Dyplomatycznej. Stypendysta Herbert Hoover Institute i Woodrow Wilson Center for Scholars.
Rozwiń Zwiń

MARCIN PETRYKOWSKI

Group Chief Executive Officer, Atende
Doświadczony międzynarodowy profesjonalista z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zarządzaniu działalnością operacyjną, strategiczną oraz wzrostem dla globalnych instytucji rynku kapitałowego, przedsiębiorstw technologicznych oraz przedsięwzięć regionalnych.

Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu w Atende S.A., technologicznej grupie notowanej na GPW. Ponadto, pełni funkcję doradcy dla Vauban Infrastructure Partners, wspierając strategię na region Europy Środkowej i Wschodniej (CEE).

Przed obecnymi rolami pracował w S&P Global, zarządzając całościowym biznesem w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA) oraz wprowadzając firmę do Polski i CEE. Rozpoczął karierę w bankowości korporacyjnej w Citibanku, a następnie pracował jako dyrektor wykonawczy w J.P. Morgan Corporate and Investment Bank w Londynie, gdzie odpowiadał za rynek niemiecki, rosyjski oraz CEE, jednocześnie pełniąc funkcję zastępcy dyrektora generalnego J.P. Morgan w Polsce. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze technologii i gospodarki cyfrowej oraz uznany za wiodący głos obszaru gospodarki cyfrowej, technologii, nowej gospodarki i rynków kapitałowych w Polsce i regionie CEE.
Rozwiń Zwiń

JUSTYNA PISZCZATOWSKA

Redaktor naczelna Green-news.pl
Dziennikarka i ekspertka specjalizująca się w tematyce energii, biznesu i zrównoważonego rozwoju. Publikowała m.in. w "Rzeczpospolitej" i "Dzienniku Gazecie Prawnej". Współtworzyła serwis WysokieNapiecie.pl. W latach 2015-2018 była czterokrotnie nagradzana w konkursie Towarowej Giełdy Energii za najlepsze artykuły poświęcone rynkom energii elektrycznej i gazu. W 2017 roku otrzymała tytuł Dziennikarza roku.
Rozwiń Zwiń

PIOTR PODGÓRSKI

Dyrektor naczelny ds. transformacji, KGHM Polska Miedź
Absolwent Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów MBA University of Illinois i Uniwersytetu Warszawskiego.

Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie. Specjalizuje się w przygotowywaniu oraz wdrażaniu planów strategicznych i operacyjnych projektów inwestycyjnych. W latach 2015-2018 odpowiadał za przygotowanie Wieloletniego Programu Rządowego budowy Muzeum Historii Polski w Warszawie. W latach 2019-2021 Prezes Zarządu Xcity Investment.
Rozwiń Zwiń

MARCIN POPKIEWICZ

Analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz
analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Autor bestsellerów „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?”, „Nauka o klimacie” oraz „Zrozumieć transformację energetyczną”. Założyciel i redaktor portali naukaoklimacie.pl i ziemianarozdrozu.pl. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu 2015”, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Wraz z zespołem redakcji „Nauka o klimacie” laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody „Popularyzator Nauki 2017”. „Lider edukacji o zrównoważonym rozwoju” magazynu Forbes w 2022 r.
Rozwiń Zwiń

ALEKSANDRA PRUSAK

Analityczka w Instytucie Badań Strukturalnych
Politolożka, młodsza analityczka w Instytucie Badań Strukturalnych, gdzie zajmuje się badaniem społecznych aspektów transformacji energetycznej
Rozwiń Zwiń

Dr inż. KATARZYNA SKOLIK

Ukończyła studia magisterskie oraz doktorskie w dziedzinie energetyki jądrowej w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jej główne zainteresowania to małe reaktory modułowe oraz ciężkie awarie małych i dużych reaktorów lekkowodnych.

Po studiach pracowała w czeskiej firmie inżynierskiej UJV, zajmując się m.in. analizami bezpieczeństwa reaktorów jądrowych. W grudniu 2021 roku zaczęła pracę w Departamencie Energii Jądrowej w KGHM.

Rozwiń Zwiń

KATARZYNA SOBÓTKA

Dyrektor ds. elektromobilności, Claritas Investments
Ekspertka z bogatym doświadczeniem zawodowym, odpowiedzialna za realizację projektów w zakresie innowacyjności i elektromobilności, w tym m.in. za budowę infrastruktury do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych na stacjach paliw w największym koncernie paliwowo-energetycznym w regionie CEE czy rozwój rynku elektromobilności w globalnym koncernie z branży elektroenergetycznej.
Odpowiadała za realizację projektów badawczo-rozwojowych, wdrażanie innowacyjnych technologii w zakresie energetyki oraz rozwój rynku dla nowych technologii i tworzenia wytycznych. Ekspertka Komisji Europejskiej w zakresie ewaluacji projektów innowacyjnych w ramach programów ramowych. Obecnie realizuje projekt rozwoju infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych ze strony funduszu private equity.
Absolwentka Politechniki Warszawskiej, RES|The School for Renewable Energy Science na Islandii oraz Programu TOP 500 Innovators w Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, a także laureatka nagród międzynarodowych, w tym International Partnership for Hydrogen Economy, Niemieckiej Federalnej Fundacji Środowisko – DBU oraz Swedish Inistitute. Dwukrotnie uznana przez Forbes Woman w rankingu TOP25 Kobiet wartych obserwowania na LinkedIn. Laureatka konkursu Energia Kobiet organizowanym przez Microsoft & DISE. Pasjonatka nowych technologii, w tym w szczególności samochodów elektrycznych.
Rozwiń Zwiń

RADOSŁAW STOJEK

Prezes InstalOne
Prezes spółki InstalOne, która specjalizuje się w projektowaniu, rearanżacji i modernizacji biur oraz innych powierzchni użytkowych. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z 15-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości komercyjnych.

Ekspert w przebudowie istniejących powierzchni (retrofit) oraz w dziedzinie obliczenia śladu węglowego dla sektora budowlanego, a także efektywności energetycznej budownictwa. Odpowiadał za pierwsze inwestycje typu retrofit na warszawskim rynku dla funduszu Immofinanz. Uczestniczył w budowie Stadionu Narodowego, realizował projekty dla takich marek jak: CD Projekt, Facebook, Google, Samsung, Procter&Gamble.
Rozwiń Zwiń

OLGA SYPUŁA

Country Manager at European Energy - Polska
Olga Sypuła jest kierownikiem projektów z branży energetyki odnawialnej oraz urbanistą z tytułem magistra zarządzania projektami i inżyniera budownictwa.  Posiada ponad 15 lat doświadczenia. Od 2,5 roku prowadzi polskie biuro European Energy. Od tego czasu plany i osiągnięcia spółki na tym rynku znacznie wzrosły.

Aktualnie spółka posiada 60 MW mocy w eksploatacji, podobną moc w budowie i około 5 GW w przygotowaniu.
„Na polskim rynku widzimy ogromny potencjał dla rozwoju różnych rodzajów energetyki odnawialnej i produkcji czystej energii. Rozwój ten jest korzystny dla polskiej gospodarki, ponieważ gwarantuje  m.in . większą liczbę miejsc pracy i wiele innych pozytywnych skutków, które pozwalają osiągnąć zrównoważone cele.” – stwierdziła Olga Sypuła.
Rozwiń Zwiń

DOMINIKA TARANKO

Dyrektorka Forum Energii i Klimatu ZPP
Dyrektorka Forum Energii i Klimatu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP), od kilkunastu lat związana z rynkiem energetycznym. Przez wiele lat pracowała w strukturach grup kapitałowych spółek PKN Orlen, Gaz-System i Fortum. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Uczelni Łazarskiego, w tym kierunków: MBA Energetyka, Nauki Polityczne i Dziennikarstwo.
Rozwiń Zwiń

Dr hab. GRZEGORZ TCHOREK, Prof. IEn

Zastępca Dyrektora Instytutu Energetyki
Doktor habilitowany, kierownik Katedry Gospodarki Narodowej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Inicjator powołania i kierownik Centrum Badań nad Transformacją Energetyczną, Mobilnością i Zmianami Klimatu na Wydziale Zarządzania UW. Absolwent i od 2007 r. pracownik Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a w latach 2007–2017 pracownik NBP, zatrudniony w jednostkach zajmujących się zagadnieniami integracji walutowej. Jego zainteresowania badawcze i naukowe obejmują: konkurencyjność i umiędzynarodowienia przedsiębiorstw, łańcuchy wartości różnych sektorów gospodarki, źródła innowacyjności firm, mobilność współdzieloną, energetykę, zastosowania wodoru oraz wyzwania transformacji energetycznej i klimatycznej. Brał udział i kierował projektami badawczymi Narodowego Centrum Nauki, studiami wykonalności i ekspertyzami w zakresie energetyki i elektromobilności. Bierze również aktywny udział w pracach międzynarodowych i krajowych gremiów badawczych i doradczych. Członek Państwowej Rady Ochrony Środowiska przy Ministrze Klimatu i Środowiska. Przewodniczący zespołu ekspertów ds. wodoru w Izbie Gospodarczej gazownictwa, członek Rady Naukowej Beijing Research Centre w Pekinie.
Rozwiń Zwiń

TOMASZ TOMASIAK

Dyrektor Departamentu Transformacji Energetycznej, Polski Fundusz Rozwoju
Manager specjalizujący się w finansowaniu inwestycji oraz zarządzaniu nimi. Pracuje w instytucjach finansowych od ponad 20 lat. Jego pasją jest tworzenie zespołów i organizacji efektywnie osiągających cele. Mottem Tomasza Tomasiaka jest angażowanie każdej osoby w zespole do proaktywnego działania w pracy. Drugim czynnikiem, którym jest istotny do skutecznego działania zespołu jest ciągłe kształcenie się ludzi i poprawa metod współpracy. Uważa, że zespół stanowi najistotniejszy czynnik sukcesu organizacji. Proaktywne i uczące się zespoły są kluczem do sukcesu w zmieniającym się środowisku biznesowym.

Obecnie zajmuje się transformacją energetyczną. Jest to jego pasja od 2005 r. W tamtym roku zrealizował swój pierwszy projekt finansowania farmy wiatrowej. Od tamtej pory aktywnie działa w tym sektorze. Dziś zajmuje się biznes dewelopmentem i poszukiwaniem modeli finansowych dla inwestycji w transformację energetyczną.

Przez ostatnie 20 lat zebrał doświadczenie w inwestowaniu i budowaniu zespołów inwestujących głównie w sektorach: energetycznym; nieruchomościowym, teleinformatycznym. Finansował fuzje i przejęcia, inwestycje green field, inwestycje korporacyjne i inne struktury finansowe.

Jest absolwentem MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Politechniki Warszawskiej na wydziale elektrycznym. Za aktywne uczestnictwo w tworzeniu legislacji dotyczących rynku energii odnawialnej (pierwsza ustawa OZE) został wyróżniony przez Związek-- Banków Polskich medalem Mikołaja Kopernika.
Rozwiń Zwiń

MATEUSZ WACH

Wiceprezes Zarządu E-VAN
Pasjonat nowych technologii w dziedzinie elektromobilności. Posiada doświadczenie w inżynierii systemów projektowania akumulatorów oraz baterii dla telekomunikacji, robotyki i zastosowań w motoryzacji. Skupiony na architekturze, ulepszeniu funkcjonalności, redukcji kosztów i możliwościach produkcyjnych. Bardzo wytrwały, ambitny profesjonalista z techniczną pasją do osiągania celów. Posiadający logiczne podejście do rozwiązywania
problemów. Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu RWTH w Akwizgranie.
Rozwiń Zwiń

MARCIN WALEWSKI

Ekspert Polskiego Związku Firm Deweloperskich Head of Development, GH Development Polska
Ekspert PZFD. Head of development w GH Development Polska. Wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Ecole Paris-val-de-Marne w Paryżu.

Od 15 lat związany z branżą deweloperską.
Rozwiń Zwiń

ARTUR WARZOCHA

Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych
Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie oraz studiów podyplomowych z zakresu europejskich stosunków finansowo-ekonomiczno- prawnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Od września 2020 r. do stycznia 2022 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu TAURON Nowe Technologie S.A. (spółka w 100 proc. zależna od Emitenta), gdzie nadzorował strategiczne projekty dotyczące kogeneracji, odnawialnych źródeł energii oraz elektromobilności. Od listopada 2019 r. do września 2020 r. pełnił funkcję zastępcy Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W latach 2015 – 2019 był senatorem Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji. W latach 2008 – 2015 był związany z Najwyższą Izbą Kontroli, gdzie zajmował stanowisko głównego specjalisty kontroli państwowej. Od 2010 r. do 2014 r. sprawował mandat radnego Sejmiku Województwa Śląskiego IV kadencji. W okresie od 2008 r. do 2016 r. był asystentem w Instytucie Nauk Politycznych i Bezpieczeństwa Narodowego w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Od 2006 r. do 2007 r. był I Wicewojewodą Śląskim.

Ponadto pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, asystenta politycznego Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, radnego miasta Częstochowa, rzecznika prasowego Wojewody Częstochowskiego oraz był dziennikarzem.
Rozwiń Zwiń

PIOTR WERNER

Product Digital and Marketing Manager, Volvo Polska / Odział samochody ciężarowe
Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

Od ponad 13 lat związany z branżą transportową. Od początku swojej kariery związany z Volvo Trucks i na różnych stanowiskach odpowiedzialny za wprowadzanie nowych technologii w zakresie samochodów ciężarowych w tym między innymi: rozwiązania związane z zasilaniem gazem LNG oraz pojazdami elektrycznymi Volvo Trucks. Od stycznia 2022 odpowiedzialny za działania marketingu i wsparcie rozwoju nowych technologii w ramach Volvo Trucks.

Ponadto brał udział w wielu debatach i sympozjach na temat rozwoju transportu i transformacji branży w kierunku zrównoważonego rozwoju.
Rozwiń Zwiń